Про нас

Комунальне некомерційне підприємство «Івано-Франківський спеціальний заклад надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради»

Комунальне некомерційне підприємство «Івано-Франківський спеціальний заклад наданя психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради» було створене 17.10.2019 р шляхом реорганізації Обласної психіатричної лікарні №2 згідно рішення Івано-Франківської обласної ради від 20.09.2019 р. Підприємство є правонаступником усього майна, всіх прав та обов’язків Обласної психіатричної лікарні №2.

Комунальний заклад “Обласна психіатрична лікарня №2” Івано-Франківської обласної ради була заснована в 1963 році.

Цілі діяльності закладу:

  • забезпечення медичного обслуговування населення через надання йому медичних послуг у порядку та обсязі, встановлених законодавством України;
  • медична практика відповідно до отримання ліцензії
  • диспансерно-динамічний нагляд пацієнтів в амбулаторних умовах;
  • надання лікувально-діагностичної та соціально-відновлювальної допомоги страждаючим психічними розладами в умовах стаціонару;
  • здійснення за вироком суду примусових заходів медичного характеру психічно хворих, що скоїли соціально-небезпечні діяння.

        У 2018 році згідно розпорядження МОЗ та наказу  від 20.03.2018р. №516  «Про затвердження Переліку спеціальних закладів з надання психіатричної допомоги» за пунктом 3  Обласна психіатрична лікарня №2 включена в Перелік спеціальних закладів з надання психіатричної допомоги.

   Відповідно до наказу від 06.11.2018 р. №329 Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації та наказу від 12.11.2018 р. №73-о Обласної психіатричної лікарні №2 організовано відділення для пацієнтів, до котрих судом застосовано примусові заходи медичного характеру  із звичайним наглядом та розпочато прийом жителів  Івано-Франківської області.

   З 01.12.2020 р., відповідно наказу від 16.11.2020р. №403 Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації,  у закладі відкрито відділення ПЗМХ  для пацієнтів, до котрих судом застосовано примусові заходи медичного характеру  із посиленим наглядом   з  лікувальних закладів області  та закладів інших областей.

З 19.07.2021 р. ,відповідно наказу від 13.07.2021 р. №476 Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації , організовано відділення для пацієнтів, до котрих судом застосовано примусові заходи медичного характеру  із суворим наглядом та розпочато прийом жителів  Івано-Франківської області.

На виконання наказу від 31.08.2017 р. №992 “Про затвердження Правил застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги” , відділення ПЗМХ /примусові заходи медичного характеру/ з посиленим наглядом обладнане системою охоронної сигналізації, системою пожежної сигналізації та системою відеоспостереження і обслуговується Управлінням поліції охорони в Івано-Франківській області.

    

   Відповідно п.6 Правил застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги, затверджених наказом МОЗ України від 31.08.2017 р. №992, примусові заходи медичного характеру стаціонарних видів застосовуються у межах адміністративно-територіальної одиниці відповідно до місця проживання пацієнтів.

Для пацієнтів з ПЗМХ /примусові заходи медичного характеру/  , які зареєстровані в інших областях України /крім Івано-Франківської області/  надається допомога відповідно договорів щодо проплати за лікування між департаментом Івано-Франківської ОДА та департаментами зацікавлених областей.

      Предметом діяльності і основними завданнями комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський спеціальний заклад надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради» є забезпечення  в повному об’ємі спеціалізованої вторинної медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та Статутом підприємства.

    КНП «ІФСЗНПДІФОР» знаходиться на території Івано-Франківської області,  село Підмихайлівці, вул.Медична,1,  розташоване на межі трьох областей України. Відстань від обласного центру м.Івано-Франківськ 75 км та м.Рогатина 25 км. Територією району проходять автомобільні шляхи державного значення Стрий – Тернопіль та Івано-Франківськ – Львів.

    КНП «ІФСЗНПДІФОР» в своїй діяльності підпорядкована Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації і є власністю фонду комунального майна Івано-Франківської обласної ради народних депутатів.

    Надання психіатричної допомоги в КНП «ІФСЗНПДІФОР» строго проводиться згідно Закону України «Про психіатричну допомогу № від 22 лютого 2000 року №1489-ІІІ.

   Спеціалізована медична допомога в КНП «ІФСЗНПДІФОР» надається всім госпіталізованим в заклад пацієнтам згідно клінічних протоколів та уніфікованих стандартів надання медичної допомоги /наказ МОЗ України від 05.02.2007р. №59/. Для цього використовуються сучасні медикаменти і схеми лікування.

       Сприяє покращенню психічного здоров’я пацієнтів географічне розташування підприємства /подалі від міської інфраструктури, відсутність шуму, міської метушні, що створює спокійний мікроклімат/, наявність паркової зони, зелених насаджень,саду,наявний та відреставрований фонтан, наявність трудових майстерень та допоміжного сільського господарства, де пацієнти можуть реалізувати свій власний потенціал, поратися із життєвими стресами.

Заклад здійснює свою діяльність на підставі Статуту, затвердженого в установленому порядку, ліцензії Міністерства охорони здоров’я України на право провадження господарської діяльності з медичної практики.

Графік прийому громадян з особистих питань:

Директор КНП “ІФСЗНПДІФОР”

Клочаний Михайло Васильович

Щопонеділка : з 13-00 до 17.00

Медичний директор КНП “ІФСЗНПДІФОР”

Шемберко Роман Ярославович

Щосереди: з 14.00 до 17.00

Щоп’ятниці : з 14.00 до 17.00

Структура підприємства:

Приймальне відділення (03435) 56-6-72

Надання амбулаторної та стаціонарної психіатричної допомоги відповідно до договорів з НСЗУ. Прийом пацієнтів на ПЗМХ.

Стаціонарні відділення:

1. Психіатричне відділення  ПЗМХ (примусові заходи медичного характеру) №1 із звичайним наглядом40 ліжок

2. Психіатричне відділення сестринського догляду №225 ліжок

3. Психіатричне відділення № 330 ліжок

4. Геронтопсихіатричне відділення №4 20 ліжок

5. Психіатричне відділення  ПЗМХ (Примусові заходи медичного характеру) №6 із посиленим  наглядом15 ліжок

6. Психіатричне відділення  ПЗМХ (Примусові заходи медичного характеру) №7 із суворим  наглядом – 10 ліжок